fbpx
nauka matematyki

Wystarczą jedne zajecia, by zachęcić Twoje dziecko do rozwoju mentalnego i pobudzić jego inteligencję matematyczną.

Przetestuj zajęcia rozwojowe dla dzieci
4-15 lat w Chorzowie bezpłatnie i bez zobowiązań

Zobacz na własne oczy, jak podczas angażujących zabaw rozwijamy potencjał umysłu i logiczne myślenie u Twojego dziecka!

Matematyka dla dzieci i młodzieży
w wieku 4-15 lat

Matplaneta to miejsce ciekawych spotkań z matematyką oraz logiką dla dzieci i młodzieży. U nas dzieci uczą się przez sprawdzanie, eksperymentowanie, zadawanie pytań, zabawę i szukanie własnych (różnych) dróg do rozwiązania problemu.

Zajęcia rozpoczynają się od zadania praktycznego problemu, na który odpowiedź może dać matematyka. Problem jest analizowany w grupie, a dzieci same mają dojść do sposobu rozwiązania go.

Dzieci dyskutując uczą się od siebie i podążają za dziecięcą logiką, dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć poszczególne zagadnienia. Nauczyciel nie wykłada im przedmiotu zgodnie z logiką dorosłego, ale moderuje grupę pilnując prawidłowości uzyskiwanych wniosków.

Prowadzący wspomaga również matematyczny zapis uzyskiwanego rozwiązania, dzięki czemu dzieci uczą się tego zapisu i w jaki sposób ułatwia one wyrażenie rozwiązania problemu. Zapis i operacje matematyczne nie są jednak celem, a tylko narzędziem w rozwiązaniu.

matplaneta

Co wyróżnia MATPLANETĘ?

Uczymy przez zabawę

Aktywizujemy uczniów w każdej minucie zajęć, by utrzymać ich uwagę i koncentrację, a przez to ułatwić proces myślenia i zapamiętywania.

Wizualizujemy matematykę

Wszystko da się pokazać i udowodnić, dlatego nasi uczniowie widzą matematykę i potrafią ją zastosować nawet wtedy, gdy nie pamiętają lub nie znają jakiegoś wzoru.

Pobudzamy do logicznego myślenia

Rolą trenera jest tylko i aż zadawanie mądrych pytań, które wydobywają wiedzę i pozwalają dzieciom odkrywać nieskończenie wiele dróg prowadzących do rozwiązania zadań.

Nie ma zadań na czas

Uczymy myślenia, a nie rozwiązywania zadań na czas.

Ważny jest problem

Uczymy logcznego myślenia i rozwiązywania rzeczywistych oriblemów.

Uczymy myślenia a nie testów

Umiejętność szybkiej i trafnej analizy to jedno z wyzwań jakie podejmujemy.

Każdy jest ważny

Podczas zajęć każdy jest wysłuchany i ma prawo do wyrażania wątpliwości i popełniania błędów. Tutaj liczy się proces myślowy, a nie tylko sam wynik. Nie ma głupich pytań.

Wiara w siebie

Nasi kursanci mają silne poczucie, że sobie poradzą z każdym wyzwaniem matematycznym. Dzięki temu czują odwagę na lekcjach i chęć do rozwiązywania coraz trudniejszych zadań.

Miłość do matematyki szkolnej

Dzięki Matplenecie Wasze dziecko pokocha matematykę i zacznie osiągać w niej doskonałe wyniki. Każdy problem matematyczny można zwizualizować i znaleźć logiczne rozwiązanie.

Dopracowany program zajęć

Program zajęć oraz metody pracy zostały opracowane w oparciu o program Math Circle profesorów Kaplanów z Uniwersytetu Harvarda. Szczegółowy program został przetłumaczony i dostosowany do polskich warunków oraz wymagań naszych uczniów.

Własne scenariusze

Posiadamy własne scenariusze zajęć dla każdej grupy wiekowej, które są na bieżąco aktualizowane i modyfikowane na podstawie informacji zwrotnej od naszych uczniów, nauczycieli i metodyków.

Poszerzamy horyzonty

Kształcimy myślenie, samodzielne identyfikowanie prawideł rządzących liczbami i zjawiskami, dzięki czemu poszerzamy horyzonty i powodujemy przyswajanie naturalnych mechanizmów "wiem, jak się nad tym zastanowić", "wiem jak zadać pytanie" itp.


Dzieci w wieku przedszkolnym dysponują naturalnymi zdolnościami matematycznymi, które niestety, jeśli nie są rozwijane, zanikają. Im później zaczynamy rozwijać swój talent matematyczny, tym większe napotykamy trudności. Zagadnienia matematyczne, które nie są przez dzieci zrozumiane, skutkują nawarstwianiem się zaległości, co prowadzi do niechęci do przedmiotu.

Dzieci do skutecznego rozwijania swoich matematycznych zdolności potrzebują przyjaznego, opartego na neurodydaktyce programu. Na naszych zajęciach nabierają pewności siebie i znajdują przyjemność w samodzielnym dokonywaniu matematycznych odkryć.

Matplaneta kładzie nacisk na naukę logicznego myślenia, które jest sercem i sensem matematyki. Dzieci pozbywają się lęku przed mierzeniem się z matematycznymi wyzwaniami, są zachęcone do podejmowania prób szukania rozwiązań, analizowania i eksperymentowania. Z powodzeniem biorą udział w konkursach, bez stresu podchodzą do ważnych egzaminów.

Jak naturalnie wesprzeć dziecko w rozwijaniu umiejętności matematycznych i pobudzić logiczne myślenie?

Poznaj fenomen nauki matematyki w Matplanecie

Jak wyglądają zajęcia MATPLANETY?

Zanurzamy dzieci w fascynujący świat matematyki. Pomagają nam w tym: zabawy, gry, a także kolorowe i atrakcyjne dla dzieci pomoce dydaktyczne. Dzięki temu kursanci dotykają fizycznie matematyki, smakują ją, doświadczają i eksplorują tak, jakby to był plac zabaw. Dowody?

Jak ułamki, to na prawdziwej czekoladzie, jak symetria, to z lusterkami, jak figury geometryczne, to z klockami, jak nauka o pojemnościach, to zabawy z wodą i tak bez końca. Naszymi pomocami dydaktycznymi często są kulinarne składniki takie jak: ryż, makaron, fasolki, mąka, więc lekcje stają się również sensorycznymi doświadczeniami.

Sprawdź, co mówią rodzice:

Rozwijamy kompetencje
i dodajemy skrzydeł

Zapisz się na bezpłatną lekcję pojazową i przekonaj się, z jaką radością i chęcią można efektywnie uczyć się matematyki podczas wciągających zabaw.

 Matplaneta rozwija naturalne talenty matematyczne i wykorzystuje potencjał Twojego dziecka.