fbpx


Przychodzi kursant do Teacher’a Part 4 – Co to jest „input”?

Czy oglądanie seriali pomoże mi nauczyć się angielskiego?

Oglądanie seriali może być bardzo wartościowe, ale mamy dla Ciebie coś lepszego…

Przypomnij sobie, raczej niezbyt skuteczne, metody nauki ze szkolnej ławki. Był podręcznik i obawa, że rodzice nie spełnią twojej prośby, jeśli oceny nie będą dobre. Drodzy dorośli – czasy się zmieniły, wy się zmieniliście! Warto zmienić sposób nauki na bardziej dojrzały i profesjonalny.

Język bardzo często wkładany jest w książki językowe. To tak jakby uczyć się jeździć na nartach z podręcznika. Sami przyznacie – to chyba nie jest najlepszy pomysł?

Język to nie tyle wiedza, ile umiejętności!

Umiejętności bardzo dobrze uczymy się obserwując innych, by potem spróbować własnych sił! Czytanie o języku przynosi marne rezultaty. Obserwując najlepszych w swojej dziedzinie, czyli na przykład aktorów i mówców, uczymy się niejako bez wysiłku.
 
Mówi się, by uczyć się na błędach innych czy od najlepszych. Jeśli chodzi o umiejętności językowe, to właśnie obserwowanie, a potem naśladowanie innych, odgrywa ogromną rolę. Fachowo nazywa się to „input”. Często mówimy naszym kursantom, że aby słówka zastosować w konwersacji, najpierw trzeba je do mózgu włożyć.
 
Tradycyjna edukacja to zazwyczaj mechaniczne powtarzanie i niekończące się listy słówek. My w EnCe staramy się ten sposób trochę odczarować. Bardzo skupiamy się na tym, by wbijanie słówek do głowy nie było żmudnym i nudnym zajęcia – używamy nowoczesnych technologii i programów Keynote z National Geographis Learning, bo dzięki temu zapamiętywanie słówek dzieje się bardziej naturalnie.

Co to, tak naprawdę, jest ten „input” i gdzie go szukać?

Input to wszystkie wyrażenia i ćwiczenia językowe, których sobie dostarczamy. Forma może być dowolna – zarówno rozmowa z trenerem językowym, jak i słuchanie piosenek w samochodzie w drodze na zajęcia, to wszystko to właśnie językowy „input”. Bez inputu nie nabędziemy wiedzy ani umiejętności.
 

Dlaczego w EnCe staramy się pobudzić umiejętności językowe bardziej nowocześnie?

Zapewne powiesz: „Przecież to nic nowego! – Po prostu trzeba się uczyć”
 
Tak masz rację, ale uczyć można się bardziej lub mniej skutecznie. Mózg woli obraz od tekstu, mózg woli coś co nas interesuje od listy słówek. Dlatego priorytetem w naszych kursach stają się nagrania wideo. Korzystamy z materiałów autentycznych, takich jak nagrania TED, bo chcemy by język, którym się otaczacie, był jak najlepszy.
 
Chcemy pobudzić Waszą ciekawość, bo konferencje TED są znane i lubiane na całym świecie – a ich motto „Ideas worth spreading”, czyli pomysły warte rozprzestrzeniania nawiązuje do tego, że ciekawostki ze świata są ważne i warto je znać.
 
Jeśli nie znasz jeszcze TED Talks, to chętnie pokażemy Ci na naszych kursach jak wykorzystać je do nauki języka. Możesz też kliknąć >> TUTAJ << by przenieść się na stronę TED Talks
 
Taki sposób nabywania językowej wiedzy i umiejętności naprawdę się sprawdza. Dostajemy język autentyczny i na najwyższym poziomie. TED prezentacje to głównie aktualnie tematy, które zaciekawią zarówno studenta, inżyniera czy przedsiębiorcę. Bardzo dobrze się ich słucha – pobudzają naszą ciekawość.
 
O obejrzanych treściach chce się dyskutować. Input sprawia, że po obejrzeniu autentycznych materiałów TED od razu mamy potrzebne słówka, by opowiadać i używać języka do komunikacji. Słówek uczymy się w kontekście tematycznym – cel to usłyszeć coś ciekawego, a potem podzielić się tym z grupą lub przedyskutować z trenerem językowym.
 

Pomysły warte rozprzestrzeniania, pomysły, o których warto rozmawiać!

TED to nie jedyne materiały autentyczne, z których korzystamy. Ważne jest dla nas to, by język był użyteczny i komunikatywny – a nie ukryty w zdaniu z luką ćwiczeń gramatycznych. Jeśli masz ochotę spróbować, to bardzo serdecznie zapraszamy do kontaktu i na zajęcia. Umiejętności językowe to umiejętności przyszłości i warto w nie inwestować. Uczymy ich z pasją i z najlepszych materiałów – Dołączysz do grona naszych zadowolonych kursantów?